Transpordiprojektid

 

Inflotil on rikkalikud kogemused transpordiprojektide osas.

 

Koostöö Kunda tsemenditehasega algas 1993.a., korraldades korraga rohkem kui 30,000 tonni klinkri vedu.

 

Kunda ja Vanasadam erinesid võrreldes praegusega oluliselt. Tehas ei saanud enam endistviisi edasi töötada. Vajadus tehase põhjalikuks uuendamiseks oli selge juba 1980ndate aastate keskel, kui oli ette nähtud Kunda tsemenditehase rekonstrueerimine aastatel 1991-1995. Otsustati müüa enamus aktsiatest. Pikkade läbirääkimiste tulemustena moodustati vana ettevõtte baasil väliskapitali osalusega AS Kunda Nordic Tsement. Meie töö seisnes kauba transportimises raudteed pidi, ümber laadimises üüritud pargasesse, et lõpuks lastida see Tallinna lahes kai ääres ankrus olevale emalaevale. Kaup seilas Haina jõele.

 

Järgmine väljakutse oli külmutatud kanakoibade transiidi korraldamine USA-st Venemaale. Korraldasime sujuva distributsiooni, kusjuures saatsime Moskvasse ja teistesse endistesse N.Liidu maadesse sadu tuhandeid tonne külmutatud kanakoibi, mis saabusid Tallinnasse tohutu suurte külmutuslaevadega. Kaup laaditi külmutus raudteevagunitesse ja kaubaautodele edasisaatmiseks lõpp sihtpunkti mitmed sajad tonnid päevas! Kogu transpordisüsteem töötas suurepäraselt, kuid kahjuks 1998.a. olukord halvenes.

 

Hiljem oli linnaseprojekt Reini-piirkonnast Saksamaal St. Peterburgi Venemaale ja Kasahstani.

 

Järgmine projekt oli Vene algupära. Tegime koostööd Volgogradi puupostide tootjatega. Krasnoarmeiski puitu kasutati telegraafi-liinipostide valmistamiseks Araabia turule. Ostsime puitu EXW ja müüsime seda CIF tarneklausli alusel Hodeidasse, Jiddah`isse jne.

INFLOT AS Tuukri 58, Tallinn, 10120. Tel. +372 6033380, faks +372 6033390